Zabieg antycellulitowy Gliwice

Cellulit jest utrapieniem wielu kobiet. To nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, która powstaje w wyniku zaburzenia krążenia krwi. Źle odprowadzone toksyny zaczynają zalegać w tkankach, wywierając na nie nacisk, co skutkuje zbijaniem się tłuszczu w grudki. Cellulit objawia się nieestetycznymi zgrubieniami widocznymi gołym okiem lub dopiero po ściśnięciu fałdu skóry. Pojawia się zazwyczaj na udach, pośladkach lub brzuchu. Co go powoduje? Przede wszystkim niezdrowa dieta, mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia oraz obcisłe ubrania. Niekiedy zwalczanie cellulitu trwa latami. W leczeniu pomocne jest zdrowsze odżywianie, picie dużej ilości wody i więcej ruchu. By jednak przyspieszyć ten proces, warto pomyśleć o odpowiednich zabiegach, które pomogą rozluźnić tkanki i zniwelować grudki tłuszczu.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to niezawodna metoda zwalczania cellulitu, na dodatek bezpieczna i naturalna. Niegdyś leczono nią jedynie grypę, bóle kręgosłupa czy nadmierne napięcie mięśni, ale z czasem zaczęto zauważać inne lecznicze efekty tej terapii. Dziś jej stosowanie jest znanym i skutecznym sposobem na pozbycie się zalegających grudek tłuszczu spod skóry. Podczas gdy tradycyjne bańki są szklane, te chińskie wyróżnia elastyczna, gumowa struktura. Poprzez ściśnięcie bańka przysysa się do skóry, wytwarzając podciśnienie. To ono jest kluczowym elementem w niwelacji cellulitu, ponieważ dociera do głębiej położonych tkanek. Poprawia w ten sposób przepływ limfy, zwiększa ukrwienie i dotlenia tkanki, co pobudza skórę do działania. Masaż bańką przebiega w kierunku serca po uprzednio natłuszczonej skórze, rozluźniając przy okazji ciało.

Fala radiowa Focus Talus

Focus RF Talus to jedna z najnowocześniejszych bezinwazyjnych metod modelowania ciała. Polega na wykorzystaniu technologii fal radiowych emitowanych przez specjalną głowicę do masażu. Dzięki wibracji RF o niskiej częstotliwości dochodzi do naprężenia cząsteczkowego, które pobudza naturalną produkcję kolagenu. Powoduje to wygładzenie i odmłodzenie skóry, wyszczuplenie sylwetki, a co za tym idzie, redukcję cellulitu. Efekty masażu są długotrwałe, zaś sam zabieg niezwykle relaksujący.

Bandaże Arosha

Zabieg Arosha polega na owinięciu ciała delikatnymi bandażami. Są one wykonane z bawełny nasączonej aktywnymi składnikami, które w trakcie zabiegu efektywnie przenikają w głąb skóry. Pobudzają naturalny drenaż limfatyczny, a prócz tego stymulują usuwanie toksyn z organizmu. W ten sposób zbite grudki tkanki tłuszczowej zostają zniwelowane, a cellulit zaczyna znikać z ciała. Efekty Arosha są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Cryo T-Shock

Zabieg nowoczesnym urządzeniem Cryo T-Shock opiera się na wykorzystaniu dwóch technologii – kriolipolizy i liftingu termicznego. Dzięki intensywnej stymulacji tkanek zostaje przyspieszona aktywność komórkowa całego ciała. W ten sposób zwiększa się produkcja kolagenu w skórze, a komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu ze względu na reakcję szoku termicznego wywołanego przez niskie i wysokie temperatury. Antycellulitowe efekty zabiegu są widoczne natychmiast po jego wykonaniu.