Peeling chemiczny – Gliwice – Iwona Estetic Day SPA

Peeling chemiczny zalecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata jędrności czy zmarszczki, ale także przy problemach skórnych, jak łojotok czy przesuszenie naskórka. Jest to także doskonała metoda wspomagania terapii trądziku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem peelingu chemicznego?

Przed każdym zabiegiem peelingu chemicznego zostaje przeprowadzona konsultacja wraz z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Po wykluczeniu przeciwwskazań, kosmetolog przystępuje do zabiegu: w pierwszej kolejności wykonany zostaje dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry twarzy. Kluczowym etapem jest odtłuszczenie skóry płynem odtłuszczającym, co zapewnia właściwą i równomierną penetrację kwasów na całym obszarze zabiegowym. Następnie zostają zabezpieczone oczy oraz miejsca wrażliwe i nałożony właściwy preparat. Kosmetolog dobiera do rodzaju, grubości i kondycji skóry zarówno peeling i jego stężenie, jak i czas oraz technikę aplikacji.

Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa jest bezpieczny i nie powoduje bólu. Czasem można odczuwać mrowienie lub pieczenie, które szybko ustaje.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi Babor, Sesderma oraz Enerpeel.