Botox – Gliwice – Iwona Estetic Day SPA

Botox (botoks), czyli toksyna botulinowa (botulina, botulinotoksyna) – to substancja wytwarzana przez bakterie beztlenowe Clostridium botulinum. Dermatologia estetyczna wykorzystuje botulinę przede wszystkim do: wygładzania zmarszczek, wypełniania i powiększania ust oraz do poprawy wyglądu skóry w okolicach oczu i nie tylko.

Botoks Gliwice – jak to działa?

Po wstrzyknięciu do mięśni toksyny botulinowej, wywoływane jest porażenie skurczu mięśni, czyli następuje blokada przewodnictwa nerwowo–mięśniowego. W istocie to właśnie nadmierna aktywność mięśni przyczynia się do powstawania widocznych zmarszczek. Mięsień, który otrzymuje sygnał z włókna nerwowego, kurczy się. Wprowadzenie botuliny powoduje zaprzestanie wysyłania impulsów, co z kolei przyczynia się do dezaktywacji mięśnia. Dzięki tej procedurze, można uzyskać wygładzenie nie tylko subtelnych zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, ale także głębokich bruzd, które nie wyglądają estetycznie.

Botoks skutecznie redukuje:

  • zmarszczki pionowe na czole, między brwiami (tzw. lwia zmarszczka),
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • zmarszczki wokół oczu, kurze łapki,
  • zmarszczki nad górną wargą,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki na szyi i dekolcie.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry. Następnie specjalista, który przeprowadza zabieg, wykonuje kilka nakłuć w odpowiednim miejscu. Ukłucia te nie są bolesne, a większość pacjentów porównuje je do ugryzienia komara. Przy zabiegu nie ma również potrzeby wykonywania znieczulenia. Jedyną, naturalną formą złagodzenia możliwych odczuć podczas wstrzykiwania botoksu, jest schładzanie skóry lodem. Po wykonaniu wkuć, skóra pacjenta smarowana jest specjalnym kremem. Ma to na celu zabezpieczenie jej przed powstawaniem zasinień. W Iwona Estetic Day SPA zabieg trwa około kilkunastu minut. Pierwsze, widoczne rezultaty, zauważalne są po kilku dniach, maksymalnie po ok. 2 tygodniach.

Trwałość efektów

Efekty zabiegu, którego celem jest zdecydowana poprawa wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu, są tymczasowe i odwracalne. Dzieje się tak, ponieważ przekazywanie impulsów nerwowych zostaje po jakimś czasie stopniowo przywrócone. Powstają również nowe zakończenia nerwowo–mięśniowe. Efekty wstrzyknięcia do mięśni toksyny botulinowej utrzymują się ok. 6 – 10 miesięcy. Plusem jest powolne słabnięcie botulinotoksyny, co zapobiega nagłej zmianie wyglądu.

Ilość wprowadzanego w skórę preparatu, ustalana jest indywidualnie przed zabiegiem. Specjalista prowadzący uwzględnia głębokość zmarszczek oraz oczekiwania pacjenta (np. w przypadku modelowania ust). Profesjonalnie przeprowadzony zabieg, wciąż zapewnia ruchomość twarzy i naturalny wygląd.

Jeżeli pragniesz poprawy wyglądu, skonsultuj się z naszym specjalistą. Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie internetowej lub zadzwonisz w celu umówienia się na wizytę. Gabinet Iwona Estetic Day SPA znajduje się w Gliwicach. Zarezerwuj termin konsultacji już dziś i uzyskaj wymarzony efekt odmłodzenia twarzy, szyi oraz dekoltu.