Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą masaży relaksacyjnych. Poznaj też nasze masaże lecznicze!

Masaż relaksacyjny

Wykonywany jest powolnymi, delikatnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspakajającym. Pozwala pozbyć się napięcia. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje negatywne efekty stresu. Masaż ten charakteryzuje się małą intensywnością. Ponadto odżywia skórę, usuwa toksyny, usprawnia obieg krwi oraz przyczynia się do całkowitego odprężenie mięśni i ukojenia nerwów. Sprawdź też Harmonię Zmysłów!

Cena: 1 h – 200 zł

Masaż klasyczny

Stosuje się w nim różne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) wykorzystujące siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Masaż klasyczny rozluźnia napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, zwiększa elastyczność mięśni i zakres ruchomości oraz zmniejsza odczucia bólowe. Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan emocjonalny pacjenta, redukując stres i zwiększając wydzielanie endorfin. Ten rodzaj masażu szczególnie polecany jest dla tych osób, które chcą poprawić swoje zdrowie fizyczne lub psychiczne.

Cena:

30 min – 150 zł
1 h – 200 zł
1 h 30 min – 270 zł

Masaż świecą

Masaż w gabinecie kosmetycznym często wiąże się z relaksem i odpoczynkiem dla całego ciała. W przypadku masażu świecą, w odróżnieniu od tradycyjnych metod, do odprężenia skóry stosuje się specjalną aromatyczną świecę. Po jej zapaleniu polewa się gorącym woskiem skórę, tak jak w przypadku olejków nawilżających. Nie jest to zwyczajna świeca, dlatego jej wosk nie powoduje poparzeń, a także nie zasycha. Po polaniu skóry aromatycznym, ciepłym olejkiem wykonuje się koliste ruchy.

Podczas masażu w pomieszczeniu unosi się zapach świecy, co pozytywnie wpływa na samopoczucie. Może to być zapach kakao, owoców, piżma lub kwiatów. Taki zabieg, w połączeniu z zapalonymi świecami i odprężającą muzyką, może okazać się niezwykle przyjemny i relaksujący.

Masaż świecą łączy kilka elementów. Pierwszym jest masaż, czyli tradycyjny sposób na rozluźnienie napięcia skóry, a także mięśni. Drugim jest aromaterapia, czyli wykorzystanie świec eterycznych do poprawy samopoczucia. Ostatni element to leczenie ciepłem, czyli metoda, którą wykorzystuje się w celu poprawy funkcjonowania układu krążenia, a także przy kamicy nerkowej, nerwobólach czy problemach z reumatyzmem.

Cena: 1 h – 270 zł

Masaż czekoladą

Zapach czekolady i jej właściwości odżywcze, ujędrniające w połączeniu z głęboko relaksującym masażem przywrócą dobre samopoczucie, energię i pozostawią skórę w znakomitej kondycji. Już jedna sesja ukoi nerwy i wprowadzi w dobry nastrój, ponieważ czekolada pobudza wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia.

W masażu gorącą czekoladą wykorzystujemy cenne właściwości ziaren kakaowca, które działają regenerująco, odżywczo i poprawiają mikrokrążenie. Ziarna kakaowca obfitują w kofeinę, która pobudza krążenie krwi, zmniejsza obrzęki i przyspiesza spalanie tłuszczu. Masaż czekoladą zalecany jest dla każdego rodzaju skóry. Poprawi nawilżenie skóry, spowolni starzenie dzięki zawartości antyoksydantów, zwiększy napięcie skóry, poprawi jej koloryt oraz odżywi dzięki bogactwu magnezu, wapnia i cynku. Skóra stanie się nawilżona, miękka i aksamitna w dotyku.

Cena: 1 h – 270 zł

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle relaksujący zabieg, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi błogiego odpoczynku. Bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, pomagając uwolnić umysł i ciało od stresu. Temperatura kamieni wykorzystywanych do zabiegu jest dostosowywana do indywidualnych odczuć osoby masowanej i nie przekracza 60 stopni Celsjusza. Masażysta stopniowo przyzwyczaja skórę pacjenta do ciepła, rozgrzewając ciało technikami masażu relaksacyjnego (głaskanie, rozcieranie i ugniatanie, a ponadto odpowiednie układanie kamieni na poszczególnych odcinkach ciała), zmniejszając tym samym różnicę temperatur między ciałem a kamieniami.

Masaż ciepłymi kamieniami wybranych miejsc na ciele pobudza energię życiową organizmu oraz ma działanie lecznicze – doskonale likwiduje wszelkie spięcia. Kojąco na ciało i umysł osoby poddającej się zabiegowi działają także zapach olejków eterycznych. Terapia gorącymi kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele, czyli ośrodków w których gromadzi się siła życiowa. Problemy zdrowotne i duchowe wynikają z nieprawidłowego przepływu energii między tymi punktami. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr, dzięki temu pobudza się je i odblokowuje co wyzwala energię witalną organizmu.

Cena: 1 h – 270 zł

Masaż Lomi Lomi

Masaż odróżniają od typowych masaży europejskich głównie charakterystyczne pełne gracji ruchy taneczne wykonywane przez terapeutę, a także masowanie przedramionami. Ruchy masażysty przechodzą przez ciało pacjenta niczym morskie fale. Pozwala to masowanemu na niezwykłe odprężenie i poddanie się całemu zabiegowi.

Stłumione emocje, stres i ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach. Masaż hawajski przynosi uczucie ulgi dla mięśni, poprawia elastyczność stawów, krążenie limfatyczne, tętnicze i żylne, harmonizuje system nerwowy. Przynosi również korzyści emocjonalne, odczuwane zarówno w czasie masażu jak i długo po nim – uwalnia od niepokoju, zmartwień i negatywnych myśli

Cena: 1 h 30 min – 270 zł