Peeling chemiczny – Gliwice – Iwona Estetic Day SPA
Peeling chemiczny zalecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata jędrności czy zmarszczki, ale także przy problemach skórnych, jak łojotok czy przesuszenie naskórka. Jest to także doskonała metoda wspomagania terapii trądziku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów jak blizny potrądzikowe.
Peelingi chemiczne – na czym polegają?
Peelingi chemiczne, nazywane kwasami, są bardzo popularnymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych. Prawidłowo dobrane potrafią przynieść doskonałe efekty terapeutyczne, prowadzące do regeneracji skóry, produkcji kolagenu i niwelacji trądziku. Substancje peelingujące wywołują trzy zjawiska zachodzące w tkankach:
- uszkodzenie,
- eliminacja,
- regeneracja.
Towarzyszy im stan zapalny o kontrolowanym przebiegu. Obecnie częściej stosuje się peelingi wieloskładnikowe, które są mieszaniną kwasów o niższych stężeniach zamkniętych w nośnikach. Takie peelingi łagodniej działają na powierzchnię skóry, a osiągany efekt jest lepszy. Moc kwasu zależy od rodzaju substancji, stężenia, jak również stosunku pKA, która jest wartością stałą danego kwasu (np. kwas migdałowy ma 3,41 pKA , kwas glikolowy 3,83pKA). Aby dowiedzieć się, jaka jest faktyczna moc kwasu naniesionego na skórę, należy porównać pH i pKA.
Dla kogo jest peeling chemiczny?
Wskazań do peelingu chemicznego jest bardzo dużo, m.in.:
- zmiany barwnikowe (usuwanie przebarwień kwasami pozwala pozbyć się plam pozapalnych, plam soczewicowatych, ostudy i nierównomiernego kolorytu skóry),
- uszkodzenia związane z wiekiem (drobne zmarszczki, skóra atroficzna, brak jędrności),
- blizny, w tym rozstępy skórne,
- trądzik różowaty,
- trądzik (zaskórnikowy, zaskórnikowo-krostkowy lub zaskórnikowo-grudkowy).
Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem peelingu chemicznego?
Przed każdym zabiegiem peelingu chemicznego zostaje przeprowadzona konsultacja wraz z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Po wykluczeniu przeciwwskazań kosmetolog przystępuje do zabiegu: w pierwszej kolejności wykonany zostaje dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry twarzy. Kluczowym etapem jest odtłuszczenie skóry płynem odtłuszczającym, co zapewnia właściwą i równomierną penetrację kwasów na całym obszarze zabiegowym. Następnie zostają zabezpieczone oczy oraz miejsca wrażliwe i zostaje nałożony właściwy preparat. Kosmetolog dobiera do rodzaju, grubości i kondycji skóry zarówno peeling i jego stężenie, jak i czas oraz technikę aplikacji.
Zabieg aplikacji kwasu wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa jest bezpieczny i nie powoduje bólu. Czasem można odczuwać mrowienie lub pieczenie, które szybko ustaje. Przeciwwskazania do peelingu chemicznego to m.in. aktywna opryszczka, otwarte rany, infekcje skóry, ciążka i laktacja, cukrzyca.
Peeling chemiczny – Gliwice – zapraszamy do zapisu na zabieg!
Cena: od 220 zł do 450 zł